Header Pic Header Pic
Header Pic
 
 

e-posta @

English

Header Pic
Header Pic
FTA Filtre Sistemleri                                               Yağ giderlerini azaltır                                                     Makine ömrünü uzatır
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic
VIP SPONSORLAR

kale konveyör- T.ziyaret=2470 - (insaat-yapi.gen.tr)

Göker beton pompası, transmikser - T.ziyaret=1307 - (insaat-yapi.gen.tr)

Aryol prefabrik yapılar - T.ziyaret=1923 - (insaat-yapi.gen.tr)

onart şömine- T.ziyaret=1961 - (insaat-yapi.gen.tr)

Edora döner kapı sistemleri - T.ziyaret=1833 - (insaat-yapi.gen.tr)

Afiyap Cephe Giydirme, Alüminyum Doğrama - T.ziyaret=5801 - (insaat-yapi.gen.tr)

fta yağ yakıt filtre sistemleri - T.ziyaret=1485 - (insaat-yapi.gen.tr)

 ziyaretçi
:
Site Yönetimi

e-posta @

boya
TOKİ'nin Dar Gelirli Aileler için Yaptığı Konutlara Rekor Başvuru E-posta Yazdır
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Konya'da Dar Gelirli Aileler İçin Yaptırılan 688 Konuta Rekor Başvuru Yapıldı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya'da dar gelirli aileler için yaptırılan 688 konuta rekor başvuru yapıldı. Meram Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Gödene mevkiine yaptırılan 688 konut için 5 bin 700 kişi başvurdu.

TOKİ, dar gelirli ailelerin hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Konya'nın merkez Meram ilçesinde belediye işbirliği ile yaptırılan 688 daire için kura heyecanı yaşandı. Ev sahibi olma hayali kuran 688 kişi Atatürk Spor Salonu'nda büyük heyecan yaşadı. Hak kazanan ailelerin çekilen kuralarla hangi dairede oturacağı belirlendi. Kura törenine TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ile hak sahibi vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Törende konuşan TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, TOKİ olarak 59. hükümet döneminden bugüne kadar çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. On binlerce vatandaşın hayallerinin gerçeğe dönüştürüldüğüne dikkat çeken Karaca, "TOKİ olarak 81 il, 800 ilçede toplam bin 847 şantiyemizle ülkemize konut kazandırdık. Sadece konut değil diğer sosyal tesisleri de kentlerimize kazandırdık. Şu ana kadar 659 spor salonu, 63 yurt, 83 sağlık ocağı, 312 cami ve 91 hastane inşaatını tamamladık." dedi.

TOKİ tarafından yapılan inşaat ve sosyal donatılardan en çok istifade eden illerin başında Konya'nın geldiğinin altını çizen Karaca, "TOKİ olarak Konya'ya 11 bin 500 konut kazandırdık. Bu konutların yanı sıra 4 lise, 15 ilköğretim okulu, 9 cami, 21 spor salonu, 11 ticaret merkezi, 3 hastane, 3 sağlık ocağı, 1 pansiyon ile toplam 17 bin 800 konutu Konya'ya ve ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırımlar bundan sonra da hız kesmeden devam edecek." şeklinde konuştu.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ise Gödene mevkiine TOKİ'nin 3 bin 200 konut yaptığını ve bunların yarısının inşaatının bittiğini açıkladı.

Başkan Kalaycı, TOKİ yetkililerine teşekkür ettiği konuşmasında, "Bunlar 45, 84, 95, 112 ve 135 metrekarelik konutlar yapıldı. Bugün burada 45 metrekarelik olan 688 konutun yer belirleme kurasını yapıyoruz. Allah herkese başını sokacak bir yuva nasip etsin. Yıllardır özlemini kurduğunuz evler bu hükümet döneminde gerçeğe dönüştürüldü." diye konuştu.

Konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. İsimleri tek tek okunan hak sahipleri evlerine kavuştu. Mustafa İzi isimli hak sahibi, yıllarca hükümetlerin kendilerini kandırdığını, iki anahtar sözü verdiğini anımsattı. AK Parti Hükümeti'ne teşekkür eden İzi, "Geriye dönüp baktığımızda Seçim döneminde müsaade edilip de Seçim sonrası yıkılan gecekonduları yıkan hükümetler gördük. Bu hükümete ve TOKİ'ye teşekkür ediyorum. Demek ki insanlar ev sahibi yapılabiliyormuş. İktidara gelip de cebini dolduranlara, eşine, dostuna daire vermek yerine villalar, lüks daireler ve yatlar verenler utanmıyorlar mı? Şimdi burada yaşananları seyrederek 'bizler de yapabilirdik' demiyorlar mı? Bir zamanlar evinde ekmek bulamazken ev sahibi oluyor. Bu hayallerimizi gerçekleştiren hükümete ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum." dedi.

Elektrik ustası Yılmaz Küçükçayır da küçük de olsa bir yuva sahibi olmanın mutluluğunu yaşadığının altını çizdi. Küçükçayır, "Seyyar çalışıyorum. Kirada oturuyorum. Bugün ev sahibi oldum. Çok mutluyum. Bunda emeği geçen başta Başbakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu

Kaynak: CHA - 23.12.2010En Son Haberler (Türkiye)
Kentsel Dönüşüm, İzmir'de Masaya Yatırıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından niteliksiz konut stokunu yeniden yapılandırmak i&cce ...
Türk İnşaat Firmaları, Ortadoğu'da En Çok Irak'ta İş Yaptı
Türk firmalarının 1975 yılında ilk kez giriş yaptığı Irak, hem proje bedeli hem de en ço ...
Beton ve Çimento Fiyatında Artış
İnşaat sektörü, son 45 günde beton ve çimento fiyatlarında yüzde 60'a var ...
İstanbul'a Yapılacak 3'üncü Havalimanının İhalesi Başladı
İstanbul'a yapılacak üçüncü hava limanı ihalesi başladı. ...
Spacer Pic
En Son Haberler (Dünya"dan)
ABD'de İşsizlik Oranı Değişmedi
ABD'de Aralık ayında 155 bin kişiye iş istihdamı sağlandı. ...
Rusya Pazarında Sıra Mobilyacılarda, Rutid Aracı Oluyor
Rusya -Türkiye İşadamları Derneği (RUTİD), Moskova Sanayi ve Ticaret Odası (MTPP) ile işbirliği ...
Irak'ın Yeniden İnşasına TOKİ Modeli
Kuzey Irak Yerel Yönetimi Ticaret ve Sanayi Bakanı Sinan Çelebi, Kuzey Irak'ın yeniden i ...
Singapur'dan dönüşüm için Türkiye'ye 20 milyar dolar
Singapur Devlet Fonu, Türkiye'ye 20 milyar dolar aktarmak için sektördeki Türk ...


HABERLER
DÜNYADAN
Firmalardan Haberler
Header Pic
left unten
2003 -2008 İnşaat Yapı Kataloğu - OMNİ
right unten